Przeskocz do treści

Dwustu uczniów naszej szkoły zagłosowało na swoich kandydatów do Samorządu Szkolnego. Komisja stwierdziła ważność wszystkich kart do głosowania. Większością głosów wygrał uczeń klasy II c Kacper Kroczyk, tylko nieznacznie mniejszym poparciem cieszyli się: Daniel Dąbrowski z II a i Wiktoria Borucka z I c. Do Samorządu weszli również Rafał Szostkiewicz z I b i Miłosz Guzowski z II b. Zgodnie z regulaminem wyborów Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w_Inowrocławiu został Kacper Kroczyk. Przypomnijmy jago wyborczą deklarację:

„Co chciałbym zrobić?

– chciałbym wprowadzić parking dla zmotoryzowanych,

– miejsce dla uczniów, w którym będą migli czekać na lekcje
i w miłym towarzystwie spędzać czas,

– zmienić otoczenie wokół szkoły (powalczyć o graffiti na murach!),

– powalczyć o mydło w toaletach,

– zmienić i unowocześnić FB szkoły,

– zorganizować spotkania z ciekawymi ludźmi,

– powalczyć o kilkudniowe wycieczki, np. w góry.

Jestem otwarty na Wasze propozycje, rozpatrzę każdą. Oczywiście służę Wam pomocą.”

Podział funkcji w Samorządzie przedstawia się następująco:

Przewodniczący – Kacper Kroczyk z II c,

Wiceprzewodnicząca – Wiktoria Borucka z I c

Rzecznik Praw Ucznia – Jędrzej Bawolski z II b,

Członkowie:

obsługa organizacyjno-techniczna: Daniel Dąbrowski z II a, Rafał Szostkiewicz z I a.

W najbliższych dniach przedstawimy plan pracy, założenia i zakres działań poszczególnych członków nowego składu. Mamy nadzieję na_znakomitą współpracę, nowe pomysły i_przede wszystkim na_pełne entuzjazmu działanie z korzyścią dla wszystkich.

Nowemu Samorządowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

Opiekun Samorządu Beata Fengler

Już po raz czternasty Towarzystwo Nasz Dom  zorganizowało akcję Góra Grosza. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną,
w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tym roku fundacja skupiała się
na dalszych działaniach służących reformie domów dziecka, przede wszystkim wspieraniu małych domów dla dzieci. Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście takich domów, jak również przyczyniło się do powstania kilkunastu kolejnych.
W małych domach, w przeciwieństwie – niestety – do wielu dużych, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin. Warto dodać,
że od trzynastu lat patronat nad Górą Grosza sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akcja ta na stałe wpisała się  już do kalendarza naszej szkoły, a tegoroczna tylko wzmocniła nasze przekonanie o wielkiej sile jednego grosza.

W tym roku zebraliśmy 114,62 zł.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie 🙂

Beata Fengler i Anita Stramel

image001

14 grudnia 2016 r. uczniowie Mechana głosowali na swoich kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Po wyborach w jego skład weszły następujące osoby:

Jakub Czekaj z III g jako przewodniczący,

Kacper Kroczyk z I c – wiceprzewodniczący,

Adrian Pujanek z II f – Rzecznik Praw Ucznia,

Julia Kmita z III e – sekretarz, kronikarz i fotoreporter,

Bartosz Polewski z II e – Pomocna Dłoń zajmująca się
m. in. wolontariatem, krwiodawstwem, PCK,

Dawid Szachnowski z III a i Daniel Dąbrowski z II a – obsługa techniczno - organizacyjna.

Opiekunem Samorządu jest Pani Beata Fengler.

Podziękowanie

Ustępującemu Samorządowi składamy serdeczne podziękowania za intensywną i owocną pracę na rzecz szkoły. Nowo wybranemu – życzymy pełni zaangażowania i wielu, wielu sukcesów! Nowy Samorząd czeka na wszelkie uwagi i propozycje zmian – dla dobra Mechana.

image003

Koleżanki i Koledzy!

Przed nami długi weekend! Do soboty i niedzieli dołączył piątek, na który przypadł w tym roku Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej. Oficjalna nazwa jasno wskazuje, że to święto nie tylko pedagogów, ale całej szkolnej gromady, w tym nasze – uczniów. My także – na równi z nauczycielami – tworzymy obraz „Mechana”. Pamiętajmy o tym. Nasza szkoła profil ma techniczny, ale przecież w wielu z nas drzemią artystyczne dusze. Pomyśleliśmy sobie, że najlepiej będzie, jeśli
w geście podziękowania naszym nauczycielom obudzimy je i pokażemy. Czy nam się to udało, nauczyciele mogli ocenić na dzisiejszym spotkaniu w sali gimnastycznej .
Nie obejdzie się bez części oficjalnej, ale nie trwała ona długo. Z naszej strony poprowadziła ją Justyna Jaworska, do której należało również także zapowiadanie wykonawców.
Po zwięzłym przedstawieniu przez Olę Albińską historii Dnia Nauczyciela, głos zabrała Pani Wicedyrektor Hanna Parada - Kłos, a potem… już tylko Justyna i jej goście.
Pierwsza pojawiła się na scenie Weronika Cygler z wierszem „Za twe spojrzenie”, a po niej
w piosence zespołu „Nemo” „Nightwish” swój talent wokalny zaprezentowała Ola Albińska. Chwilę odpoczynku od rockowych brzmień zapewnił dźwięki klarnetu. Wydobył je dla drogiej publiczności Kuba Jarzyński. Z muzyczną klasyką zmierzyli się w duecie Ola Albińska i Daniel Frąk –
w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę „Dżemu” „Do kołyski”.
Przy takiej jak jutrzejsza okazji nie mogło zabraknąć motywów szkolnych, tak więc Kinga Piechocka powiedziała wiersz pod jakże prostym tytułem „Szkoła”. Do zadumy i poważnych refleksji nakłoniła publiczność piosenką Jacka Kaczmarskiego” Nasza klasa” Daniel Frąk.
Pora na twórczość w pełni oryginalną nadeszła z chwilą wejścia na scenę rapera Krystiana Sochackiego. Jego najnowszy utwór powstał właśnie z okazji Dnia Nauczyciela. Po Krystianie umiejętnościami tancerza popisał się Grzegorz Karpiński – nasz mistrz break dance, a potem jeszcze raz posłuchalismy Weroniki Cygler i jej interpretacji wiersza „Smok”. Zamknięciem naszego koncertu była piosenka „Dżemu” „Naiwne pytania”.
Dodajmy na zakończenie, że stroną techniczną zajęli się Czarek Czarkowski, Dawid Pawlak, Jakub Czajkowski. W roli fotografa debiutowała Julia Kmita.
Naszym artystom i obsłudze technicznej dziękujemy 🙂