BIBLIOTEKA SZKOLNA
Na początku istnienia placówki biblioteka szkolna mieściła się w budynku administracji, znajdującej się pod zarządem państwowym fabryki „Głogowski i Syn”. W roku 1947 r., po przeniesieniu szkoły do gmachu przy ul. Dworcowej 12a, pomieszczenie przeznaczone na bibliotekę wygospodarowano na pierwszym piętrze budynku. Książki pochodziły z różnych źródeł. Ofiarodawcami byli m.in. rodzice uczniów, nauczyciele oraz zakład opiekuńczy. Podstawę księgozbioru stanowiły lektury, beletrystyka i wydawnictwa encyklopedyczne. Dużą partie książek otrzymano po likwidacji Szkoły Przemysłowej w Słupsku i Szkoły Przemysłowej Maszyn Rolniczych w Śremie. Była to głównie literatura piękna, słowniki oraz opracowania o tematyce specjalistycznej. W miarę upływu czasu księgozbiór powiększano dokonując zakupów z funduszy szkolnych.
<
W 1972 r. w związku z powiększaniem się księgozbioru zaistniała konieczność zmiany pomieszczenia. W 1975 r. po gruntownym remoncie, zbiory biblioteki zostały przeniesione do sąsiedniej sali o powierzchni 100 m2 .Oprócz magazynu urządzono tam księgozbiór podręczny oraz kącik czytelniczy. Znajdująca się w odrębnym pomieszczeniu czytelnia została zlikwidowana. W drugiej połowie lat 70-tych zakupiono nowe regały, stoliki i krzesła. Ustawienie książek na półkach zmieniono z numerycznego na działowy.
W chwili obecnej biblioteka posiada ponad 21 tys. woluminów. Oprócz książek biblioteka w swoich zbiorach posiada kasety magnetofonowe, kasety video o tematyce naukowej i popularno-naukowej, a także płyty CD. Prenumerowane są: „Gazeta Pomorska”, „Głos Nauczyciela”, „Biblioteka w Szkole”, „Cogito”, „Młody Technik”, „PC World”, „Chip”.
W 2006 roku biblioteka została również wyposażona w Centrum Internetowe, czyli otrzymała 4 komputery i urządzenie wielofunkcyjne. Centrum powstało z funduszy Unii Europejskiej
i zdecydowanie podniosło jakość pracy biblioteki.
GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ :
PONIEDZIAŁEK - ŚRODA 8.00-15.00
CZWARTEK - PIĄTEK 8.00-14.00
Nauczyciele:
mgr Beata Szymańska-Nowak,
mgr Aleksandra Harenda-Kiersztan