Przeskocz do treści

Dzisiaj tj. 14 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień sportu. Uczniowie brali udział w 7 konkurencjach (skoki kangurów, marsz z grzybkiem na głowie między pachołkami, skakanka, spacer farmer, slalom z piłką od nogi, piłka koszykowa, bieg na 100 m) przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego P. Jolę Kalinowską, P. Dorotę Jabłońską, P. Jacka Lewandowskiego, P. Mariusza Łukasiewicza. Liczył się najlepszy czas.

Opublikowano Kategorie Sport

Na dzisiejszych zawodach lekkoatletycznych Kasper-Cup w I LO w Inowrocławiu zajmujemy drużynowo III miejsce.
Indywidualnie I miejsca uzyskali

• Jakub Kotlarek w skoku wzwyż
  • Marcin Przekwas w pchnięciu kulą.

II miejsce:

• Bartek Sibilski w biegu na 1000 m
  • Kacper Kowalcze w biegu na 400 m.

III miejsce - Hubert Marek w biegu na 60 m.

V miejsce:

• Cezary Banek w biegu na 200 m
  • Kacper Kubiak w biegu na 1000 m.

Opiekunem jest nauczyciel Pan Jacek Lewandowski.

Gratulujemy!

9 ekip reprezentujących 5 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu wzięło dziś udział w I Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców 3 X 3 - STREETBALL. Ze względu na warunki klimatyczne zawody te przeprowadzono w sali gimnastycznej I LO w Inowrocławiu. Zespoły najpierw podzielono na 3 grupy i rozegrano mecze systemem "każdy z każdym",każdy trwał 10 minut , a następnie do turnieju finałowego zakwalifikowali się tylko zwycięzcy poszczególnych grup. W fazie finałowej zagrały dwa zespoły reprezentujące popularnego Kasprowicza oraz zespół z Mechanika. Ekipą niepokonaną w całych mistrzostwach okazał się I zespół Kasprowicza, który najpierw pokonał kolegów ze szkoły /II zespół/ 11 : 7 a następnie pokonał drużynę ZSP nr 3 wynikiem 11 : 6. W meczu o srebro tegorocznych mistrzostw ekipa Mechanika pokonała po bardzo zaciętym boju II zespół Kaspra 9 : 8 i wywalczyła tytuł wicemistrza Powiatu na rok szkolny 2018/2019. Ponadto w tych zawodach uczestniczyli zawodnicy z ZSP Kościelca, II LO i ZSP nr 4 w Inowrocławiu. Dla najlepszych zespołów i zawodników medale, puchary i nagrody rzeczowe ufundowała Starosta Inowrocławski. Opiekunem naszych chłopaków był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Jacek Lewandowski. Gratulujemy!!!