Przeskocz do treści

25 marca 2023 r. w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 100 - lecia parafii.

W uroczystości naszą szkołę reprezentowali:

Dyrektor szkoły - Paweł Karólewski

poczet sztandarowy w składzie:

Arkadiusz Nowak z klasy 4i technikum

Szymon Karczewski z klasy 2b technikum

Mateusz Wysocki z klasy 2b technikum

opiekunem pocztu była Anna Kulesiewicz.

Karolina Tobiasz i Alan Kwiatkowski z klasy II b odpowiedzieli na wezwanie Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu i pod skrzydłami pani Beaty Fengler stworzyli prace, które zachwyciły nie tylko jury!
Dyplomy i nagrody to tylko dodatek, a udział w tak dobrej kampanii to idealny przykład na to ,że można poświęcić swój czas i talent na ważne rzeczy.

Klasa 2a T5 wraz z opiekunami Anną Baranowską oraz Beatą Szczepankiewicz-Kornatowską dnia 15 marca 2023 r. wybrała się do Torunia na Wydział Matematyki i Informatyki UMK. Klasa wysłuchała wykładu, którego tematyka była ściśle związana z liczbą "pi".

Oto opisy wystąpień:
O losowości słów kilka- czyli co mają wspólnego ze sobą małpa "Pan Tadeusz" i liczba "pi".
Losowość to pojęcie, którego używamy na co dzień, jednak czy na pewno wiemy co ono oznacza? Czy to co wydaje nam się losowe jest losowe również dla matematyka. W szczególności gdy obecna w wielu urządzeniach funkcja odtwarzania utworów w losowej kolejności naprawdę wybiera je losowo i czy do napisania arcydzieła literackiego potrzebny jest talent, czy może tego dokonać każdy, kto ma wystarczająco dużo wolnego czasu. Co z tym wszystkim wspólnego ma liczba "pi".

Zobacz działanie ChatGPT na własne oczy -warsztaty popularnonaukowe.

Abstrakt: Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia na żywo jak ChatGPT odpowiada na pytania i wykonuje proste zadania, co pomoże im zrozumieć jego funkcjonalność i potencjał jako wirtualnego asystenta.
Przed wyjazdem przespacerowaliśmy się po starówce miasta Kopernika.

Święto obchodzone co roku w 3 niedzielę marca. Zostało ustanowione przez Międzynarodową Organizacje Pracy (MOP).
Upamiętnia katastrofę górniczą, która wydarzyła się 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii. Podczas tego tragicznego wydarzenia zginęło 262 górników, a część z nich została inwalidami.

Głównym celem obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych oraz walką z przejawami dyskryminacji, wykluczeniem społecznym, marginalizacją, bezrobociem i mniejszymi prawami inwalidów.

Wszystkim osobom niepełnosprawnym, ich opiekunom i pracownikom instytucji pomagających osobom niepełnosprawnym wysyłamy moc wsparcia i życzymy zdrowia, siły oraz wytrwałości- uczniowie i uczennice "Mechana". 💐🌞

Dzisiaj na zajęciach w klasach maturalnych gościliśmy przedstawicielki firmy CIECH S.A.: CIECH Soda Polska - Inowrocław panią Agnieszkę Koźmińską oraz panią Natalię Kuls, które przeprowadziły warsztaty z pisania cv oraz jak należy zachować się podczas rozmowy rekrutacyjnej.
Bardzo dziękujemy za cenne porady i wskazówki 😀