Przeskocz do treści

We wtorek 30 kwietnia 2024 r. na lekcji z doradztwa zawodowego gościliśmy doradców zawodowych z Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu, które przeprowadziły z uczniami testy-Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych (KZZ) w 3 klasie szkoły branżowej. Była to bardzo cenna lekcja!

Bardzo dziękujemy !!!

Inowrocławski odział PCK i Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowały w dniu dzisiejszym (26 kwietnia 2024 r.) zawody dla szkół ponadpodstawowych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Naszą szkołę pod opieką pani J.Kalinowskiej reprezentowali:
P. Szpręglewski, J. Koszucki, J.Pęziak, B. Kuglarz, M. Matuszak. Chłopcy zajęli IV miejsce. Brawo!!!!

Jesteście bogatsi o kolejne doświadczenie, z którego mam nadzieję nie będziecie musieli w życiu korzystać.

Radość i wzruszenie towarzyszyły całej społeczności szkolnej podczas uroczystości Pożegnania Maturzystów 26 kwietnia 2024 roku w sali gimnastycznej naszego technikum. Swoją obecnością spotkanie uświetnili Pan Dyrektor Paweł Karólewski, wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego- organ prowadzący: Powiat Inowrocławski pan Rafał Burzak, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz rodzice abiturientów i zaproszeni goście z Ciech Serwis i Remonty, Inter Metal. Pięć lat pracy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, zaowocowały wieloma laurami. Nagrodzono szczególnie tych, którzy wyróżnili się w nauce, konkursach, sporcie, pracy na rzecz szkoły oraz za pracę w Samorządzie Uczniowskim. Uhonorowano także uczniów za wzorową frekwencję. Następnie wychowawcy klas maturalnych panie Hanna Parada-Kłos, Hanna Saja, Beata Szczepankiewicz-Kornatowska wręczyły świadectwa swoim wychowankom. Dziękujemy zaprzyjaźnionym firmom za ufundowanie nagród dla najzdolniejszych uczniów Ciech Serwis i Remonty, Inter Metal oraz Radzie Rodziców również za słodki poczęstunek.

Życzymy dalszych sukcesów, wiary w siebie i spełnienia marzeń !!!

W poniedziałek 22 kwietnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasza społeczność szkolna wzięła również czynny udział w tych obchodach nagłaśniając globalne problemy Ziemi przez wykonanie "eko" plakatów, ulotek, prezentacji i dekoracji. W ten dzień odbył się również konkurs ekologiczny dla klas pierwszych zorganizowany przez p.B.Paczoską, p. P.Ślesińskiego i p. J. Kalinowską .Czteroosobowe zespoły zmagały się z częścią teoretyczną i praktyczną, w której m.in. młodzież miała za zadanie wykonać eko- zwierzaka. Ostatecznie: I miejsce zajęła klasa Ia, drugie- Id, trzecie -Ib i czwarte Ic. Nagrody zostały ufundowane przez Ciech Soda Polska oraz Radę Rodziców. Dziękujemy😀

Social media - być czy nie być? Nie rozstajesz się ze swoim smartfonem?Przeglądasz nieustannie media społecznościowe, obawiając się, że przez chwilową nieobecność stracisz "ważne" treści? Bawią Cię infantylne filmiki w Internecie? Budzisz się i zasypiasz przy niebieskim świetle?...Jeśli odpowiedziałeś na wszystkie pytania "tak" - jesteś idealnym kandydatem na "internetowego gołębia"... Taki test mogli przeprowadzić na sobie uczniowie klas 3a i 5k podczas "Lekcji w kinie", na którą 16 kwietnia zabrały ich panie Anna Baranowska i Hanna Parada - Kłos. Do tematu lekcji nawiązywał obraz włoskiej produkcji pt. "Mistrz", który zakończył spotkanie w ramach edukacji filmowej.