Przeskocz do treści

Znowu mamy zwycięzcę!

We wtorek 2 grudnia 2014 roku w inowrocławskim Teatrze Miejskim odbył się finał konkursu „Narkotyki? Na Co MI To!”, organizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszej i najbardziej kreatywnej formy prezentacji swojej pasji, zainteresowania, sposobu spędzania czasu wolnego oraz propagowanie pozytywnego wizerunku młodych ludzi, którzy nie używają narkotyków, w ciekawy sposób spędzają wolny czas, rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

Adresatami konkursu byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z uczestników mógł dostarczyć jedną pracę, forma prac konkursowych była dowolna. Niezależnie jednak od formy, uczestnik konkursu podczas finału musiał także dokonać słownej prezentacji. Jury nie oceniało rodzaju pasji, talentu czy też poziomu umiejętności. Oceniana była forma i sposób zaprezentowania się podczas konkursu.

Zaprezentowali ono publiczności swoje pasje, m.in. był to taniec w różnej formie , śpiew, książki, malarstwo, grafika, wolontariat, fotografia, ratownictwo czy też nurkowanie.

Werdykt podjęło jury w składzie: Małgorzata Kowal, Kierownik Referatu Promocji Zdrowia w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia, Iwona Szelmicka, Kierownik Oddziału Terapii Uzależnień Ośrodka Profilaktyki, Adam Markiewicz.

Jak przyznała przewodnicząca jury Iwona Szelmicka wyłonienie zwycięzcy było bardzo trudne z uwagi na wyrównany poziom uczestników. - Chciałam podkreślić, że sugerowaliśmy się tym co jest główną ideą tego konkursu, a mianowicie, żeby osoba, która prezentuje swoją pasję, ujęła odbiorcę i zachęciła do uprawiania swojej pasji.

Nagrody zwycięzcom wręczał Grzegorz Gąsiorek Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Adam Borczykowski z naszej szkoły zajął II miejsce oraz nagrodę publiczność prezentując swoją pasje jaką jest C-walk.

C-walk, znany również jako Crip Walk – rodzaj poruszania się, chodu który utworzył się we wczesnych latach 90. W Compton, mieście w hrabstwie Los Angeles (często wspominanym w rapowych utworach). Był on wykonywany jedynie przez członków gangu "Crips"

Obecnie przekształcony w taniec, można wyróżnić trzy rodzaje tego stylu tanecznego.

  • Crip Walk - Powolne, dokładne ruchy. Mało widowiskowe. Używany tylko przez członków gangu Crips.
  • Clown Walk - Najpopularniejszy styl, ruchy szybkie i widowiskowe. Wiele osób dodaje do tego stylu swoje własne kroki czyniąc go wyjątkowym. Pojawia się Beatriding, czyli umiejętność akcentowania dźwięku werbli odpowiednimi krokami.
  • Crown Walk - Styl szybszy od cripa, ale wolniejszy od clowna. Najdokładniejszy ze wszystkich stylów. Nakłada się nacisk na styl.

https://www.youtube.com/watch?v=DNr88YsYUfw&feature=youtu.be

Zwycięzcą poprzedniej edycji był Mikołaj Tuszewski z naszej szkoły, który jako gość specjalny wystąpił z pokazem iluzjonistycznym.

Wszystkich zachęcamy do rozwijania swoich pasji i dzielenia się nimi – jak widać warto.

Jeśli masz pasję o której chciałbyś opowiedzieć lub wykorzystać w szkole zapraszam

– Pedagog Beata Fengler

 

Opublikowano Kategorie Pedagog