Przeskocz do treści

Dnia 15 grudnia 2019r.  o godz. 9.30 w Inowrocławiu z okazji 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Msza odbyła się w Bazylice Mniejszej Imienia Najświętszej Maryi Panny.  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta i okolic. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie:1. Paweł Haśkiewicz.2. Krystian Sidoruk.3. Jakub Świtek.  

Opiekunem pocztu była Anna Kulesiewicz.

Dnia 5 grudnia 2019 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Organizatorem imprezy była klasa IIb T4 (ubiegłoroczni zwycięscy) oraz Samorząd Uczniowski. Klasy brały udział w 6 konkurencjach : prezentacja zawodu oraz stroju wcześniej wylosowanego przez klasy, test współpracy, test wiedzy o szkole, "wodny" wyścig, taniec, przeciąganie liny, które oceniało jury w składzie: Dyrektor szkoły- Pan Paweł Karólewski, opiekun Samorządu Uczniowskiego- Pani Agata Sikorska, opiekun szkolnej biblioteki- Pani Aleksandra Harenda-Kiersztan oraz wychowawca klasy IIb T4- Pan Rafał Burzak.

A oto zwycięscy :
KLASY PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
I miejsce- klasa I k
Ii miejsce- klasa I h
III miejsce- klasa I i

KLASY PO GIMNAZJUM
I miejsce- klasa I a
II miejsce- klasa I g
III miejsce- klasa I c

Po raz kolejny nie zabrakło dobrej zabawy !!!!
Do zobaczenia za rok !!!


Dnia 2 grudnia 2019 roku w szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych pn." Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".Do udziału zgłosiło się 17 uczniów z klas I-IV.Celem olimpiady jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodych ludzi. Jest to wiedza bardzo przydatna zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.Pierwszy etap olimpiady oparty został o zakres wiedzy znajdujący się w "Materiałach dla ucznia", z którymi młodzież zapoznała się podczas realizacji projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS".Uczestnicy I etapu rozwiązywali indywidualnie test składający się z 20 pytań.Szkolny komitet wyłonił uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki.

Są nimi:

1. Krzysztof Ruczkowski kl. IV b T4

2. Wiktor Męclewski kl. IV bT4

3. Dominik Dylewski kl. IIa T4

Uczniom serdecznie gratulujemy.

Wojewódzki Komitet Olimpiady po przeanalizowaniu wyników z całego województwa zakwalifikuje zespoły do II etapu.Inicjatorem udziału uczniów Mechana w Olimpiadzie jest nauczyciel przedsiębiorczości pani Beata Szymańska-Nowak.

cof
sdr
cof
cof

29 listopada 2019 roku punktualnie o godzinie 9.00 na strzelnicy Towarzystwa Edukacyjnego przy ZSMiE w Inowrocławiu rozpoczęły się zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Mechana z karabinka pneumatycznego. W zawodach brały udział 4-osobowe zespoły ze wszystkich klas szkoły.

A oto wyniki :

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA :

I MIEJSCE- I h T5- 252 pkt

II MIEJSCE-IV B T4- 202 pkt

III MIEJSCE- III gT4- 135 pkt

IV MIEJSCE- IIgT4- 135 pkt

V MIEJSCE- IIIc T4- 115 pkt

VI MIEJSCE- IIIa T4-111 pkt

INDYWIDUALNIE:

I MIEJSCE- Jakub Wabich- kl. Ih T5- 82 pkt

II MIEJSCE- Mateusz Soska- kl. Ih T5- 65 pkt

III MIEJSCE- Szymon Arent- kl. IVB T4- 55 pkt

IV MIEJSCE- Michał Jankowski- kl. IIIc T4- 55 pkt

V MIEJSCE- Kacper Nowacki- kl. IhT5- 53 pkt

VI MIEJSCE- Wiktor Męclewski- kl. IVB T4- 53 pkt

Organizatorem zawodów była Pani Dorota Jabłońska- nauczyciel wychowania fizycznego.

2 grudnia 2019 roku uczeń naszej szkoły Krzysztof Czech z klasy III g otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Serdecznie gratulujemy !!!

dav
dav
dav
dav

W ciągu lat spędzanych w szkole, i to niezależnie od jej rodzaju, uczniowie niejednokrotnie pytają sami siebie, czy na pewno wszystko, czego się uczą, okaże się przydatne. Tego rodzaju wątpliwości nie powinni mieć uczniowie z klas III c T4 i II a T4, którzy pod opieką p. M. Kłosa, p. P. Kornatowskiego i p. J. Lewandowskiego zwiedzili Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych „Warsaw Industry Week”. W ogromnej przestrzeni hal wystawowych Ptak Warsaw Expo, podzielonej na tematyczne salony, mogli zobaczy przykłady nowatorskich technologicznych rozwiązań wdrażanych w kluczowych sektorach polskiego przemysłu – ich zakres był naprawdę imponujący. Wieczór pierwszego dnia pobytu w stolicy uczestnicy wycieczki uprzyjemnili sobie seansem „Jokera” amerykańskiego dramatu psychologicznego będącego metaforycznym obrazem mechanizmów i skutków społecznego wykluczenia. Film wart był obejrzenia nie tylko dla gwiazdorskiej obsady. Następnego dnia, po miłym i spokojnym noclegu w Hostelu Chillout, nasi uczniowie z bronią laserową w rękach wzięli udział w „bitwie”, której terenem były budynki dawnej fabryki traktorów „Ursus”. Odpoczynkiem „wojowników” stał się spacer po stołecznej Starówce.