Mechan dla Niepodległej

Już tylko kilka dni dzieli nas od finału akcji „Młodzi dla Niepodległej”, której pomysłodawcami są uczniowie Mechana. (O uznaniu dla ich inicjatywy przekonuje fakt, że objął ją swoim patronatem Starosta Powiatu Inowrocławskiego Pan Tadeusz Majewski.) Cieszymy się bardzo, że 16 października o godzinie 1000 na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Siemionkach, w tzw. Rysiówce, rozpocznie się uroczystość posadzenia dębów upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Mamy nadzieję, że królewskie drzewa będą przez wiele, wiele lat świadczyć o przywiązaniu inowrocławskiej młodzieży do wielkiej wartości, jaką jest Wolna Ojczyzna. Uroczystość otworzy Honorowy Patron Pan Starosta Tadeusz Majewski. Wystąpienia zaproszonych gości zwieńczy okolicznościowy wykład Dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Pani Janiny Sikorskiej. Po nim nastąpi chwila najważniejsza – umieszczenie naszych dębów w nadgoplańskiej ziemi. Na koniec zapłonie ognisko, przy którym będzie można miło porozmawiać i smacznie zjeść.

06.2018 – Informujemy, iż z przyczyn organizacyjnych termin sadzenia dębów został przełożony na jesień tego roku. Przepraszamy za niezależne od nas opóźnienie. Prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę, na_której umieszczone będą aktualne informacje.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla_Niepodległej”. Wydawać by się mogło, że ministerialne postanowienia nie są przedmiotem żywego zainteresowania młodzieży, a tu – jakże miłe zaskoczenie! W naszej szkole to właśnie uczniowie wystąpili z inicjatywą godnego włączenia się Mechana w_obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgłosili się z pomysłem, który – jeśli uda się go zrealizować, a mocno wierzymy, że tak będzie – pozwoli upamiętnić nasz udział w obchodach na długie, długie lata, przynajmniej tak długie jak życie stojącego przed szkołą dębu. Planujemy bowiem – razem ze społecznością uczniowską Inowrocławia – uczcić tę wyjątkową rocznicę zasadzeniem drzew.

          Jak już wcześniej informowaliśmy społeczność uczniowska ZSP nr 3, popularnego „Mechana”, zainicjowała akcję „Młodzi dla Niepodległej”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski.

          Celem akcji jest uczczenie tak ważnej rocznicy poprzez nasadzenie dębów przez reprezentacje szkół, które zechcą się przyłączyć. W  grudniu do szkół w naszym mieście i_w powiecie inowrocławskim zostały wysłane zaproszenia, zachęcające do wzięcia udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Z radością zawiadamiamy, że jeszcze przed świętami otrzymaliśmy pierwsze pozytywne odpowiedzi.

       HARMONOGRAM DZIAŁAŃ W RAMACH

INICJATYWY ,,MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ”

POD HONOROWYM PATRONATEM

STAROSTY INOWROCŁAWSKIEGO

TADEUSZA MAJEWSKIEGO

 1. Przeprowadzenie w ZSP nr 3 oraz w szkołach, które zdecydowały się wziąć udział w_inicjatywie, zbierania podpisów uczniów – do 01.2018 r.
 2. Przesłanie list poparcia z poszczególnych szkół do ZSP nr 3 w Inowrocławiu– do_31.01.2018 r.
 3. Przekazanie ww. list przez reprezentację uczniów ZSP nr 3 do Rady Powiatu Inowrocławskiego – do 02.2018 r.
 4. Ustalenie miejsca i daty nasadzenia drzew – do 31.03.2018 r.
 5. Uroczystość nasadzenia drzew w terminie ustalonym –
  do końca kwietnia 2018 r.
 6. Wszczęcie procedury o nadanie nazwy wybranego miejsca, w którym dokonano nasadzeń pamiątkowych drzew.
 7. Uroczystość nadania nazwy „MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ z okazji
  100-lecia odzyskanie niepodległości” – 11.11.2018 r.

Uwagi:

 • Szkoły biorące udział w akcji dokonują zakupu drzewka dębu we własnym zakresie, z_własnych funduszy.
 • Warunkiem uczestnictwa danej szkoły w akcji jest nadesłanie na adres
  ZSP nr 3 w Inowrocławiu list z podpisami uczniów.
 • Wszelkie ewentualne zmiany w harmonogramie lub nowe informacje będą na biężąco aktualizowane na stronie internetowej szkoły ZSP nr 3.
 • Lista szkół, które zechcą pozytywne odpowiedzieć na zaproszenie, będzie dostępna na_stronie internetowej ZSP nr 3 w Inowrocławiu.
 • Przesłaną listę na podpisy uczniów proszę kopiować według zapotrzebowania.

 

Koordynatorami akcji w ZSP nr 3 w Inowrocławiu są:

dyrektor szkoły Paweł Karólewski

nauczyciele:

Piotr Ślesiński.

Tomasz Zagórski

Beata Szymańska – Nowak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.