Przeskocz do treści

Nauczyciele doskonalą znajomość języków obcych

W lipcu dwoje nauczycieli naszej szkoły pan Mariusz Łukasiewicz -nauczyciel wychowania fizycznego oraz pan Piotr Kornatowski- nauczyciel matematyki uczestniczyli w projekcie "Mobilny nauczyciel to uczeń mobilny na rynku zawodowym" w Brighton, natomiast w_dniach od 11 do 22 września wicedyrektor szkoły i nauczyciel języka polskiego Hanna Parada-Kłos oraz nauczyciel matematyki Beata Kornatowska uczestniczyły w tym samym projekcie na Malcie. Dzięki odbytym kursom za granicą nauczyciele podnieśli swoje kompetencje językowe oraz zdobyli nowe doświadczenia.

Malta to małe państewko w sercu Morza Śródziemnego. Leży na szlaku prowadzącym z_zachodu na wschód i z północy na południe. Przeplatają się tam więc elementy różnych kultur, m.in. europejskiej i arabskiej. Ten urokliwy i ciepły kraj zachwyca więc nie tylko turystów, ale również tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. Malta bowiem słynie z licznych szkół językowych, które kształcą obcokrajowców na wysokim poziomie. Dzięki takim spotkaniom można poznać kulturę innych krajów, mentalność ich mieszkańców. To również wyśmienita okazja do nawiązania kontaktów i serdecznych relacji z ludźmi z całego świata.

Brighton to miasto w Anglii, położone nad kanałem La Manche. Znajdujący się tam University of Sussex jest w czołówce najlepszych uniwersytetów Wielkiej Brytanii.