Przeskocz do treści

Ogólnopolska Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, edycja na rok szkolny 2021/2022

Dnia 23 listopada 2021 roku w szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych pn."Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, edycja na rok szkolny 2021/2022.
Do udziału zgłosiło się 21 uczniów z klas III-IV. Celem olimpiady jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów. Dzięki tej wiedzy młodzi ludzie będą mogli świadomie podejmować decyzje w przyszłym życiu zawodowym i prywatnym.
Pierwszy etap oparty został o zakres wiedzy zawarty w otrzymanych przez uczniów bezpłatnych materiałach do realizacji projektu edukacyjnego- Lekcje z ZUS.
Uczestnicy I etapu rozwiązywali przygotowany przez organizatorów test.
Na podstawie jego wyników szkolny komitet w składzie:

  1. Przewodniczący komitetu Hanna Parada-Kłos
  2. Członek Beata Szymańska-Nowak
  3. Członek Aleksandra Harenda-Kiersztan

wyłonił laureatów etapu szkolnego Olimpiady.

Są nimi następujący uczniowie:

  1. Franciszek Sutor 3h
  2. Mikołaj Górzyński 3h
  3. Sebastian Konrad 4a

Pracę w/w uczniów zostały przesłane do Wojewódzkiego Komitetu Olimpiady. Po weryfikacji wyników w całym województwie mają szansę zakwalifikować się do kolejnego etapu wg harmonogramu Olimpiady.
Pomysłodawcą udziału młodzieży w Olimpiadzie jest nauczyciel przedmiotu podstawy przedsiębiorczości pani Beata Szymańska-Nowak.