Przeskocz do treści

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

W dniu 16 września nasza szkoła wzięła udział w finale akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W zeszłym roku wyniki akcji pozytywnie zaskoczyły organizatorów, ponieważ w Polsce ponad 300000 wolontariuszy zebrało ponad 440 ton śmieci, dzięki czemu wsparliśmy przyrodę na naszej planecie.

W tym roku razem z uczniami, pod hasłem „Wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze” porządkowaliśmy szkolny park, boisko, teren przed wejściem głównym a także najbliższą okolicę dookoła szkoły. Celem tegorocznej akcji jest głośne wykrzyczenie i pokazanie innym ludziom naszego manifestu nieśmiecenia. Uświadomienie sobie i innym, że te porzucone, niszczące naturę śmieci należą tylko do człowieka.

Opiekunami akcji byli pan Jacek Lewandowski oraz pan Rafał Burzak. Uczniowie wraz z nauczycielami z ogromnym zapałem wyszli na ulice „walczyć” z odpadami, segregując od razu zebrane śmieci.

Opiekunowie akcji dziękują wszystkim uczniom oraz nauczycielom za aktywny udział w tegorocznej zbiórce.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.