Przeskocz do treści

„SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA 2019”

"SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA 2019"

W dniu 20 września, jak co roku Nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Sprzątanie Świata – Polska 2019”. W tym roku akcja ta odbywa się w naszym kraju po raz 26, a na świecie po raz dwudziesty piąty. Tym razem pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!". W ramach akcji porządkowaliśmy przyszkolny park przed i za szkołą, boisko, a także najbliższą okolicę dookoła szkoły. Celem tegorocznej akcji jest propagowanie działań mających na celu naukę stawania się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, którzy w konsekwencji nie będą zużywać i niszczyć środowiska naturalnego, oraz sami będą promować nieśmiecenie czy sprzątanie zanieczyszczonych miejsc w swojej okolicy.
Opiekunami akcji byli pan Jacek Lewandowski oraz pan Rafał Burzak. Uczniowie wraz z nauczycielami z ogromnym zaangażowaniem ruszyli na inowrocławskie ulice w poszukiwaniu odpadów segregowanych pozostawionych przez mieszkańców.
Opiekunowie akcji dziękują wszystkim uczniom oraz nauczycielom za aktywny udział w tegorocznej zbiórce. 
W szczególności dziękują, pani B. Kornatowskiej i klasie IVaT5, pani B. Gorczyńskiej i klasie IVgT4, panu P. Kornatowskiemu i klasie IIIcT4, panu M. Kłosowi i klasie IcT4, pani B. Szymańskiej i M. Przybysz i klasie IaB, pani D. Jabłońskiej i klasie IIaB.