Przeskocz do treści

Uczniowie Mechana „używali” słońca

W środę 25 stycznia br. adepci kierunków elektrycznych z klasy IVa i IVi wraz z opiekunami Pawłem Karólewskim - Dyrektorem Szkoły i Anną Baranowską - nauczycielem przedmiotów zawodowych mieli przyjemność gościć w lokalnej firmie zajmującej się odnawialnymi źródłami energii. Dynamicznie działająca inowrocławska firma Energia Capital Sp. z o. o. kompleksowo zajmuje się projektem, instalacją i uruchomieniem farm słonecznych i pomp ciepła.

Profesjonalizm pracowników firmy Energia Capital sprawił, że była to dla nas solidna dawka wiadomości.

Młodzież poznała proces pozyskiwania energii z paneli słonecznych. Dowiedziała się jak pracuje falownik i licznik dwukierunkowy. Usłyszała jak tworzy się systemy fotowoltaiczne dla odbiorców indywidualnych i firm oraz wiele innych cennych wiadomości związanych z obsługą klientów i współpracą z operatorami energii elektrycznej. Pozyskała informacje o powietrznych pompach ciepła jako alternatywie w ogrzewaniu domu i wody.

Dziękujemy Panu Markowi Cuberowi – Prezesowi Zarządu Energia Capital Sp. z o. o. za zaproszenie, przedstawienie firmy oraz za jego wspomnienia absolwenta „Mechana”.

Dziękujemy Panu Pawłowi Wolfowi – Menażerowi Sprzedaży ds. Kluczowych Klientów za przygotowanie tej wizyty, rzetelne i kompleksowe pokazanie nam całego przedsiębiorstwa.

Wszystkim pracownikom Energia Capital dziękujemy za cenną wiedzę.