Przeskocz do treści

W czwartek 1 grudnia obchodzimy Dzień Ucznia.

W tym dniu, niezależnie od udziału w konkursie, uczniowie mogą cały dzień chodzić w  kapturze, czapce bejsbolówce lub zimowej, chustach, kaszkietach, kapeluszach, czapkach wojskowych lub czymkolwiek, co jest nakryciem głowy.

Każdego rodzaju  nakrycie głowy musi jednak pozwolić normalnie uczestniczyć w  lekcjach.  Uczeń musi widzieć, słyszeć i pisać bez problemów natury technicznej i  logistycznej.

Nakrycie głowy nie może być wulgarne ani naruszać ogólnie przyjętych norm społecznych i  religijnych.

Zasady udziału w konkursie „Mechan Hood 2022”

1.     Dzień Zakapturzonych i konkurs „Mechan Hood 2022” odbywa się tylko 1 grudnia z okazji Dnia Ucznia. Następnie wraca zakaz noszenia w szkole czapek i kapturów.

2.     Za nietypowe nakrycie głowy uważa się cokolwiek innego, niż kaptury przy codziennych bluzach, czapka typu „bejsbolówka” i typowe czapki zimowe, chyba że mają one jakieś ciekawe, oryginalne dodatki.

3.     Nakrycie głowy nie może być wulgarne ani naruszać ogólnie przyjętych norm społecznych i religijnych.

4.     W kategorii indywidualnej uczeń z nietypowym nakryciem głowy sam zgłasza się do konkursu. W tym celu musi:

a)     wykonać zdjęcie en face i z profilu na naszej ściance „75-lecie Mechana”, zdjęcia obejmują tylko głowę lub popiersie,

b)     wytrzymać w nakryciu głowy na dwóch godzinach lekcyjnych, a w przypadku klas uczestniczących w Otrzęsinach – uczniowie w swoich czapkach przebywają w szkole od 8:00 do 9:00,

c)     wysłać zdjęcia oraz informacje, w jakich zajęciach uczestniczył w swojej czapce,

d)    zdjęcia i informacje, w jakich zajęciach uczestniczył w swojej czapce, uczeń wysyła na adres libra.arbil@o2.pl ; w tytule wpisuje „Mechan Hood 2022”, a w wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz klasę.

5.     Klasa, która chce wziąć udział w rywalizacji zespołowej na nietypowe nakrycie głowy, musi:

a)     zadbać, aby jak najwięcej uczniów danej klasy nałożyło nietypowe nakrycie głowy,

b)     tak wykonać zdjęcie grupowe na naszej ściance „75-lecie Mechana”, aby widać było uczniów w nakryciach głowy,

c)     wysłać zdjęcie na adres libra.arbil@o2.pl; w tytule wpisuje „Mechan Hood 2022”, w wiadomości należy podać, jaka to klasa i jaki % uczniów wziął udział w zabawie.

6.     Wszystkie zdjęcia należy przesłać tylko w tym jednym dniu, tj. 1 grudnia, nawet o 23:59.

7.     Zdjęcia poddane zostaną ocenie przez jury w składzie: Dyrektor Szkoły – przewodniczący; dwoje przedstawicieli Grona Pedagogicznego, którzy nie są wychowawcami klas; dwoje przedstawicieli społeczności szkolnej (np. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego).

8.     Zwycięzcą konkurencji indywidualnej jest uczeń z najwyższą liczbą przyznanych punktów.

9.     W rywalizacji klasowej wygrywa ta klasa, w której najwięcej uczniów będzie miało na głowach nietypowe czapki.

10. W przypadku remisu, w obu kategoriach, pojawi się tajemniczy gość z Lasu Sherwood z rozstrzygającym głosem 😉

11. Nagrody rozdane zostaną 6 grudnia na mikołajkowym apelu.

Nagrody:

·        za konkurencję indywidualną: dyplom, voucher na dodatkową poprawę lub przesunięcie terminu pisania sprawdzianu z dowolnego przedmiotu oraz niespodzianka,

·        za konkurencję klasową: dyplom, voucher na 3 dni bez pytania lub bez niezapowiedzianych kartkówek do wykorzystania do końca bieżącego roku szkolnego oraz niespodzianka.