Przeskocz do treści

Wicemistrzostwo w Piłce Koszykowej w Powiecie Inowrocławskim wywalczyli nasi chłopcy, którzy w ostatnim pojedynku, którego stawką było drugie miejsce, pokonali zespół Chemika 71:52 (33:32). Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Najwięcej punktów zdobyli Artur Marek-27 pkt. Eryk Bembnista-26 pkt. oraz Piotr Śmiejkowski- 11pkt.

Nasz zespół już 9 marca będzie walczył w ćwierćfinale wojewódzkim .

Opiekunem naszych chłopców jest pan Jacek Lewandowski 😉👍

Życzymy im powodzenia 🏀

W środę 22 lutego grupa uczniów z klasy 1aT5 o profilu Technik mechatronik wraz z opiekunami Barbarą Gorczyńską i Rafałem Burzakiem udała się do Torunia na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Celem wizyty było uczestnictwo w przygotowanym przez pracowników Katedry Dydaktyki Fizyki i Pracownię Pokazów Fizycznych wykładzie. Tematem spotkania była „Rewolucja kopernikańska: astronomia, fizyka, filozofia”. Wydarzenie to zostało przygotowane w związku z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

Oczywiście oprócz spraw naukowych uczniowie mieli również możliwość przespacerowania się po Toruńskiej Starówce oraz skosztowania słynnych toruńskich pierników.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Ekspozycja składa się z 26 zdjęć i przedstawia krajobrazy i ludzi w ujęciu Marcina Kydryńskiego, dziennikarza muzycznego, wędrowca organizatora koncertów i festiwali.Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic” jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji.

Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.”Z pedanterią próbuję ułożyć nieustanne ruchome elementy we wzór, który wyjaśniłby tajemnicę natury świata. W tym sensie fotografia zdaje mi się bliźniaczą siostrą matematyki”(M.K.)

W ostatnim dniu przed feriami uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (B. Gorczyńską, J. Lewandowskim, M. Łukasiewiczem i J. Kalinowską) wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Poznania pt. Body Worlds. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ekspozycji odkrywających tajemnice ludzkiego ciała. To była niesamowita lekcja biologii, a właściwie anatomii. Mam nadzieję, że wystawa ta zapadnie uczniom w pamięci.

W czwartek 26 stycznia czwórka uczniów z klasy IIIbT5 wraz z opiekunem wybrała się na wycieczkę do Bydgoszczy na Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej. Celem wyjazdu było wzięcie udziału w rozpoczynającej się drugiej edycji konkursu eWIM, którego celem jest promocja kierunków technicznych na politechnikach i zawodu inżyniera, a głównym zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie i zbudowanie pojazdu elektrycznego opartego na samobalansującym module elektrycznym oraz wykorzystanie go w konkurencjach praktycznych.

W inaugurującym konkurs wykładzie wzięli udział uczniowie w składzie: Piotr Szpręglewski, Bartosz Kuglarz, Mateusz Matuszak i Filip Świtalski wraz z opiekunem Rafałem Burzakiem. Na spotkaniu został wygłoszony krótki instruktaż dotyczący modelowania i projektowania prostych pojazdów elektrycznych oraz omówiono najważniejsze zasady konkursu.Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

oznorMB