Przeskocz do treści

W środę 25 stycznia br. adepci kierunków elektrycznych z klasy IVa i IVi wraz z opiekunami Pawłem Karólewskim - Dyrektorem Szkoły i Anną Baranowską - nauczycielem przedmiotów zawodowych mieli przyjemność gościć w lokalnej firmie zajmującej się odnawialnymi źródłami energii. Dynamicznie działająca inowrocławska firma Energia Capital Sp. z o. o. kompleksowo zajmuje się projektem, instalacją i uruchomieniem farm słonecznych i pomp ciepła.

Profesjonalizm pracowników firmy Energia Capital sprawił, że była to dla nas solidna dawka wiadomości.

Młodzież poznała proces pozyskiwania energii z paneli słonecznych. Dowiedziała się jak pracuje falownik i licznik dwukierunkowy. Usłyszała jak tworzy się systemy fotowoltaiczne dla odbiorców indywidualnych i firm oraz wiele innych cennych wiadomości związanych z obsługą klientów i współpracą z operatorami energii elektrycznej. Pozyskała informacje o powietrznych pompach ciepła jako alternatywie w ogrzewaniu domu i wody.

Dziękujemy Panu Markowi Cuberowi – Prezesowi Zarządu Energia Capital Sp. z o. o. za zaproszenie, przedstawienie firmy oraz za jego wspomnienia absolwenta „Mechana”.

Dziękujemy Panu Pawłowi Wolfowi – Menażerowi Sprzedaży ds. Kluczowych Klientów za przygotowanie tej wizyty, rzetelne i kompleksowe pokazanie nam całego przedsiębiorstwa.

Wszystkim pracownikom Energia Capital dziękujemy za cenną wiedzę.

W dniu 17.01.2023r. uczennica naszej szkoły, Nikola Paszek z klasy 1bT5 otworzyła swoją wystawę prac pt. "Co kryje się w szkicowniku?" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Janikowie. Nikola zajmuje się rysunkiem od 5 lat idąc od animowanych postaci aż po realizm i po długich namowach zdecydowała się ukazać swoje prace światu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac Nikoli bo naprawdę warto😉

Dzisiaj tj. 23 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się mini wystawa o uzależnieniach związanych z telefonami. Wystawione były tablice z plakatami oraz na stolikach znajdowały się ulotki, które były do dyspozycji uczniów. Przeprowadzony został quiz o znajomości FONOHOLIZMU. Dziękujemy uczennicom Karolinie Tobiasz i Marcie Owczarzak z klasy 2b T5 za szybką i sprawną akcję oraz wszystkim uczniom za zainteresowanie 🙂