Przeskocz do treści

Na strzelnicy Powiatu Inowrocławskiego, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacyjne Inowrocław przy ZSM-E w Inowrocławiu, odbyły się w czwartek 24 listopada b.r.cykliczne- szóste już zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego o Puchar Dyrektora "Mechana". W rywalizacji - zarówno zespołowej jak, i indywidualnej - wzięły udział wszystkie klasy-16, a każdą reprezentowało 4 uczniów. Oddawali strzały w postawie stojącej z odległości 10 m. Niektórzy wykazali się naprawdę niezwykłą sprawnością i precyzją. Pamiątkowe dyplomy dyrektor szkoły p.Paweł Karólewski wręczył klasom i uczniom na apelu, w piątek 25 listopada, podsumował zawody wraz z organizatorem wydarzenia - p.Sławomirem Dolińskim. Puchar Dyrektora "Mechana" powędrował w tym roku do klasy 4hT5, która obroniła tytuł mistrza już po raz drugi! Uczeń tej klasy- Mateusz Soska- po raz drugi natomiast wygrał zawody w klasyfikacji indywidualnej! Przed takimi wybornymi strzelcami można tylko czuć respekt…😆

Co roku, w dniu 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Kilkoro Uczniów i Uczennic z naszej Szkoły zechcieli przekazać Wam coś ważnego. 😊
Życzliwość to nie są zawsze wielkie czyny, to czasem małe gesty, takie jak uśmiech czy koleżeńska pomoc. Pamiętajcie, że to co dla Was niekiedy jest bardzo zwyczajne i oczywiste, jak chociażby podanie pomocnej dłoni lub wysłuchanie drugiej osoby, to dla innych może być czymś, co zapamietają na całe życie. ❤️
Bądźmy dla siebie życzliwi (i to nie tylko od święta)!!! 😋🥰

Kieruję najszczersze podziękowania dla: Wiktorii Nowakowskiej i Veroniki Kovalkovskiej (kl.1b), Malwiny Brzykcy (kl.1aB), Jakuba Zielińskiego (kl.2b), Jakuba Tabaczyńskiego (kl.3a), Justyny Wybrańskiej, Damiana Stawickiego, Krzysztofa Nieznalskiego, Mateusza Dobruchowskiego, Eryka Bembnisty i Artura Marka (kl.4k).

Klasa IVi z wychowawcą Beatą Kornatowską zwiedzali wystawę prac Zdzisława Beksińskiego w Galerii Miejskiej w Inowrocławiu w ramach Ino Classic Festiwal . Zobaczyliśmy m.in. „Okno”, „Dwie głowy”, „Pejzaż”, „Niebieska postać w czerwonym kapeluszu”.