Przeskocz do treści

Erasmus+ w Mechanie

Pod koniec czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu ruszył projekt Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej” pod nazwą „Mobilny nauczyciel to uczeń mobilny na rynku zawodowym”. Uczestnikami projektu są nauczyciele matematyki Beata Szczepankiewicz-Kornatowska i Piotr Kornatowski, nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Łukasiewicz, wicedyrektor szkoły i nauczyciel języka polskiego Hanna Parada-Kłos oraz nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektu Barbara Gorczyńska.

Podstawowym założeniem projektu jest nadanie szkole wymiaru europejskiego poprzez wyjazdy nauczycieli do krajów Unii Europejskiej: Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na Maltę. Do tej pory odbyły się dwa wyjazdy: do Brighton (Piotr Kornatowski i Mariusz Łukasiewicz) i do Cork (Barbara Gorczyńska), a obecnie na Malcie przebywają i podnoszą swoją znajomość języka angielskiego dwie uczestniczki projektu Beata Szczepankiewicz-Kornatowska i Hanna Parada-Kłos.

Dzięki  zakończonym i odbywanym za granicą kursom nauczyciele podnoszą swoje kompetencje językowe oraz zdobywają nowe doświadczenia, które przydadzą się w pracy. Uczniowie klas pierwszych pod okiem wychowawców, którzy wrócili z Brighton, przygotowują projekty tematyczne związane z kulturą brytyjską, a uczniowie klas drugich pracują nad projektem dotyczącym Irlandii, monitorowanym przez nauczyciela języka angielskiego.