MECHAN posprzątał świat 15.09.2017

W dniu 15.09.17 już po raz kolejny Mechan wziął udział w odbywającej się międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”. Tym razem pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce” porządkowaliśmy nie tylko przyszkolny park i boisko, ale także najbliższą okolicę.

Celami tegorocznej akcji były: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i_dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie wszystkich Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Opiekunami akcji byli Jacek Lewandowski oraz Rafał Burzak. Uczniowie wraz z_wychowawcami z ogromnym zapałem ruszyli na_inowrocławskie ulice w poszukiwaniu śmieci pozostawionych przez mieszkańców.  Dlaczego śmiecimy?  Trudno powiedzieć: lenistwo, bałaganiarstwo… Oby za rok worków ze śmieciami z_naszego miasta było jak najmniej lub… w ogóle. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim uczniom oraz nauczycielom za czynny udział w tegorocznej zbiórce. W szczególności składają podziękowanie następującym nauczycielom za zaangażowanie: Elżbiecie Harenda, Piotrowi  Kornatowskiemu, Beacie Fengler, Barbarze Pietrzak i Dorocie Jabłońskiej.

Tekst: Rafał Burzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.