Przeskocz do treści

Europejski Dzień Języków

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowych obchodów Europejskiego Dnia Języków. W poniedziałek 27 września uczniowie wzięli udział w prelekcji poprowadzonej przez ucznia klasy 2b Piotra Szpręglewskiego, a następnie w szkolnym quizie o językach . Z prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jakie są główne założenia święta, jak bogatym dziedzictwem kulturowym jest różnorodność językowa Europy i jak ważne jest promowanie wielojęzyczności w celu wzajemnego zrozumienia. Nie zabrakło również wielu ciekawostek o językach!
Zwycięzcą quizu została Marta Owczarzak z klasy 1b 2. miejsce zajął Michał Domański z klasy 4a, a na najniższym stopniu podium znalazł się Eryk Stawicki z klasy 3a.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a całej reszcie uczniów dziękujemy za udział, zaangażowanie i dobra zabawę!

Nie mogło zabraknąć i naszych dziewcząt, które podczas długiej przerwy umilały czas tańcem. Dziękujemy Julii Ciechanowskiej, Justynie Wybrańskiej, Jagodzie Jasińskiej, Małgorzacie Nierychlewskiej i Karolinie Tobiasz.

Jak co roku Europejskie Centrum Języków Nowożytnych Rady Europy zaprasza do wzięcia udziału w zadaniach językowych. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w projekcie na logo promujące naukę języków obcych, angażując się w Konkurs Koszulkowy EDJ 2021.Może projekt któregoś z naszych uczniów zostanie wykorzystany do stworzenia oficjalnej koszulki Europejskiego Dnia Języków 2022? Trzymamy kciuki !

Kolejny konkurs pt.” Co odważysz się zrobić w języku obcym?" cieszył się również zainteresowaniem wśród uczniów. Pomysłów nie zabrakło !

Uczmy się języków i pamiętajmy - inny język to inna wizja życia !!!
Do zobaczenia za rok 😌